![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9579430
*
nr 957 9430
Spegel
121x90, nutida
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2015
kl 19:46:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 12:48:16
1
300 kr
26/4 22:07:14
2
350 kr
26/4 22:49:00
3
500 kr
27/4 14:03:58
4
500 kr
27/4 14:03:58
3
500 kr (Budbetjänt)
27/4 14:04:19
4
600 kr
27/4 16:14:29
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 957 9430
Spegel
121x90, nutida
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 12:48:16 | 1 | 300 kr |
26/4 22:07:14 | 2 | 350 kr |
26/4 22:49:00 | 3 | 500 kr |
27/4 14:03:58 | 4 | 500 kr |
27/4 14:03:58 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
27/4 14:04:19 | 4 | 600 kr |
27/4 16:14:29 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58